Fler webbplatser

Ledamöter i barn- och utbildningsnämnden

Telefon: 0220-24000
E-post: kundcenter@hallstahammar.se
Besöksadress: Norra Prästgårdsgatan 1, Hallstahammar

Postadress: Hallstahammars kommun, 734 80 Hallstahammar

Öppettider i kundcenter
1 sept - 31 maj (vintertid)
Måndag-torsdag 08.00-16.30
Fredag 08.00-16.00

1 juni - 31 augusti (sommartid)
Måndag-torsdag 08.00-16.00
Fredag 08.00-15.00

Kundcenter har kvällsöppet för besök till klockan 20.00 vid kommunfullmäktiges sammanträden.

Observera att i anslutning till vissa helgdagar kan kundcenter stänga tidigare.

Telefon: 0220-24000
E-post: barnochutbildningsnamnden@hallstahammar.se

Postadress:
Barn- och utbildningsnämnden
734 80 Hallstahammar

Barn- och utbildningsnämnden består av elva ledamöter. Ärenden förbereds av tjänstepersoner inom barn- och utbildningsförvaltningen. Förberedelserna inför mötena sker i nämndens arbetsutskott.

Barn- och utbildningsnämndens ledamöter

  1. Kjell Ivemyr (S), ordförande, Kjell.Ivemyr1@hallstahammar.se
  2. Sigge Synnergård (L), 1:e vice ordförande, Sigurd.Synnergard@hallstahammar.se
  3. Margareta Sundin (S), 2:e vice ordförande, Margareta.Sundin@hallstahammar.se
  4. Niko Ljevar (S), Niko.Ljevar@hallstahammar.se
  5. Karin Enedahl (S), Karin.Enedahl@hallstahammar.se
  6. Hanna Lostelius (C), Hanna.Lostelius@hallstahammar.se
  7. Isabella Piva Hultström (M), Isabella.PivaHultstrom@hallstahammar.se
  8. Vakant
  9. Inga-Lena Strömberg (V), Inga-Lena.Stromberg@hallstahammar.se
  10. Elisabeth Erngren (V), Elisabeth.Erngren@hallstahammar.se
  11. Ewa Björklind (SD), Ewa.Bjorklind@hallstahammar.se

Barn- och utbildningsnämndens ersättare

  1. Roland Svangren (S), Roland.Svangren@hallstahammar.se
  2. Hanan Haddad (L), Hanan.Haddad1@hallstahammar.se
  3. Lisbeth Wallman (S), Lisbeth.Wallman@hallstahammar.se
  4. Ann-Lena Gabrielsson (S), Anna-lena.Gabrielsson1@hallstahammar.se
  5. Maria Andersson Bahri (L), Maria.Anderssonbahri@hallstahammar.se
  6. Özlen Özerol Frejd (C), Ozlen-ozerol.frejd@hallstahammar.se
  7. Elinor Blomqvist (M), Elinor.Blomqvist@hallstahammar.se
  8. Philip Jandovsky (M), Philip.Jandovsky@hallstahammar.se
  9. Mahlet Asfera (KD), Mahlet.Asfera@hallstahammar.se
  10. Eleonor Zeidlitz (MP), Eleonor.Zeidlitz@hallstahammar.se
  11. Elisabeth Moser (SD), Elisabeth.Moser@hallstahammar.se