Fler webbplatser

Ledamöter i kultur- och fritidsnämnden

    Telefon: 0220-24000
    E-post: kundcenter@hallstahammar.se
    Besöksadress: Norra Prästgårdsgatan 1, Hallstahammar

    Postadress: Hallstahammars kommun, 734 80 Hallstahammar

    Öppettider i kundcenter
    1 sept - 31 maj (vintertid)
    Måndag-torsdag 08.00-16.30
    Fredag 08.00-16.00

    1 juni - 31 augusti (sommartid)
    Måndag-torsdag 08.00-16.00
    Fredag 08.00-15.00

    Kundcenter har kvällsöppet för besök till klockan 20.00 vid kommunfullmäktiges sammanträden.

    Observera att i anslutning till vissa helgdagar kan kundcenter stänga tidigare.

    Telefon: 0220-24000
    E-post: kulturochfritidsnamnden@hallstahammar.se

    Postadress:
    Kultur- och fritidsnämnden
    734 80 Hallstahammar

    Kultur- och fritidsnämnden består av fem ledamöter. Ärenden förbereds av tjänstepersoner inom kultur- och fritidsförvaltningen. Förberedelserna inför mötena sker i nämndens arbetsutskott.

    Kultur- och fritidsnämndens ledamöter

    1. Reijo Tarkka (V) , ordförande, Reijo.Tarkka@hallstahammar.se
    2. Mikael Andersson (S), 2:e vice ordförande, Mikael.Andersson1@hallstahammar.se
    3. Eleonor Zeidlitz (MP), 1:e vice ordförande, Eleonor.Zeidlitz@hallstahammar.se
    4. Bertil Bredin (M), Bertil.Bredin@hallstahammar.se
    5. Claes Gustavsson (SD), Claes.Gustavsson@hallstahammar.se

    Kultur- och fritidsnämndens ersättare

    1. Kristina Nylander (V), Kristina.Nylander@hallstahammar.se
    2. Lennart Andersson (S), Lennart.Andersson@hallstahammar.se
    3. Latif Yosefi (L), Latif.Yosefi@hallstahammar.se
    4. Jan-Erik Fallberg (M), Jan-Erik.Fallberg@hallstahammar.se
    5. Inger Emterby Thuresson (KD), Inger.Thuresson@hallstahammar.se